במה הכירופרקטיקה מטפלת?

במהלך חיינו גופינו חווה המון עומסים מגורמים פנימיים וחיצוניים שונים ומגוונים, החל ביציבה לא נכונה, דרך פעילות גופנית מופרזת, פציעות מזעריות או תאונות דרכים, ישיבה מרובה מול מחשב או בזמן נהיגה, לחץ ומתח נפשי ועוד מגוון סיבות כאלו ואחרות. 

לשם המחשה, כאשר ישנם עומסים משמעותיים על גופנו, נוצרים לחצים על מפרקי הגוף. בעקבות זאת, המפרקים יאבדו מטווח תנועתם לאט-לאט עד כדי הגעה למצב של תת-תזוזה —מצב בו מפרקי הגוף בעמוד השדרה ו/או בגפיים אינם זזים ואינם משתפים פעולה עם התנועה והמכניקה של כלל הגוף. במצב זה, הלחצים המכניים גורמים להיווצרותם של גירויים דלקתיים במפרקים ולחסימה עצבית. כתוצאה מכך, נוצרת הפרעה בתקשורת שבין המוח לשאר חלקי הגוף.

מפרקים אשר טווח תנועתם מוגבל מהווים בעיה מכנית העלולה להתפרש בשלב כזה או אחר כמקור למגוון בעיות: היחלשות שרירים, כאבים בגב התחתון ובמפרק הירך, כאבי ברכיים, כאבים בקדמת השוק (שין ספלינט), כאבים בקרסוליים, נקעים, ופגיעה באיזון השרירים.

ספורטאים רבים, במיוחד אלו העוסקים בריצה, חווים עומסים ותסמינים אלו, אשר בתורם גורמים לשחיקה של הסחוס הבין מפרקי ועלולים לזרז הליך של דלקת פרקים ניוונית או לחילופין לפציעות חוזרות ונשנות ללא הגעה להחלמה מלאה.

ריצה, בין אם למרחקים ארוכים או קצרים, טומנת בחובה מגוון פציעות ותסמינים שרובם נובעים מעומסים חוזרים, ולא בהכרח מנפילות או פציעות גסות. עומסים אלו, כאמור, עלולים להיגרם ממספר סיבות כמו הגבלה בטווחי תנועה, חולשת שרירים וירידה בתפקודם, ליקוי בשרשרת הקינטית של הגוף במצבים כמו ‘פלאטפוס’, אי איזון בשרירי הגפה התחתונה, ברך קלובה ועוד. לא תמיד אנו נבחין בבעיות הקיימות עד שאלו יצטברו לכדי כאב ופציעות.

מטרת הכירופרקט היא לאתר לחצים ועומסים המצטברים על מערכת השלד, השריר והעצבים, להגדיל את טווח התנועה של המפרקים, לתחזק ולחזק את מערכת השרירים והרקמות הרכות, לשחרר תת-תזוזות, ו לצמצם ולמנוע את התסמינים המוזכרים לעיל. 

אהבת? נשמח לשיתופים....

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

השאר תגובה כאן

גלילה למעלה
אורתו ספורט תנועה
בואו נדבר על זה...

מעוניינים בפרטים?

צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם.