טיפולי תחזוקה וכירופרקטיקה

טיפול כירופרקטי נועד לתחזק את הגוף ולשמור על תפקוד אופטימלי של מערכת העצבים שלנו. 

לפי מחקרים, אנו יודעים שתפקוד לקוי של חוליות עמוד השדרה (כולל הצוואר) מקשה על המוח ומערכת העצבים המרכזית ‘לראות’ מה מתחולל בשאר חלקי הגוף.

 דבר זה עלול להשפיע על התקשורת שבין המוח שלנו לשאר חלקי הגוף – שרירים, מפרקים, האיברים וכדומה.

כידוע לנו, המוח מקבל אינפורמציה בכמות אדירה בכל רגע נתון מכל חלקי הגוף ולכן הוא נאלץ לברור בין המידע החיוני שמגיע אליו לבין המידע הפחות חיוני. כאשר יש הפרעה בתקשורת הזו, בשל אי תפקוד בעמוד השדרה, קשה יותר למוח לעשות את הבירור החיוני הזה ובכך המוח לא “ייראה” איפה חלקי הגוף נמצאים.

מחקרים שונים גילו שירידה בתפקוד של השרירים הסמוכים לעמוד השדרה מתחוללת בשלב מוקדם של בעיות בעמוד השדרה. לכן גם כאשר לא מורגשים הסימפטומים של כאבי גב, הבעיה קיימת ויש להתייחס אליה בהקדם.  מחקר נוסף שנערך ב2005 טוען כי הפעלה מעוכבת של רפלקסים השייכים לשרירי היציבה של עמוד השדרה מגבירים בצורה משמעותית את הסיכויים לסבול מכאבי גב. הטיפול המניפולטיבי משפיע על האופן בו המוח מעבד את הנתונים לגבי מצב הגוף וכתוצאה מכך משפר את תפקוד השרירים וכן מוריד את סף הכאב (Haavik H 2007). 

לפיכך, טיפול מונע ותחזוקה של הגוף הוא דבר חיוני אשר מביא לאיכות חיים טובה יותר

  •       Cholewicki J. et al, 2005. Delayed trunk muscle reflex responses increase the risk of low back injuries.. Spine, 1(30), 2614-20.
  •       Haavik H. et al, 2007. Cervical spine manipulation alters sensorimotor integration: A somatosensory evoked potential study. Clinical Neurophysiology, 118, 391-402.

אהבת? נשמח לשיתופים....

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

השאר תגובה כאן

גלילה למעלה
אורתו ספורט תנועה
בואו נדבר על זה...

מעוניינים בפרטים?

צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם.