מה היא פיזיוטרפיה ?

פִיזְיוֹתֵרַפְּיָה עוסקת באבחון, שיקום ומניעה של בעיות במערכת התנועה. התחום עוסק בשיפור יכולות תפקודיות וטיפול בבעיות עצב – שריר -שלד. המקצוע מבוסס מדע במהותו.

הפיזיוטרפיה עוסקת במגוון טיפולים שתכליתם להשיב מצב של פציעה (בעקבות אירוע חד פעמי או בעקבות מצב מתמשך “כרוני”) לקדמותו, למנוע כאב עתידי על ידי שיפור יכולות גופניות של אותו אדם, ובאמצעות בדיקות פיזיולוגיות ניתן לאבחן בעיות שונות ובכך להתאים למטופל תרגילי חיזוק ושיקום.

הפיזיותרפיסטים משתמשים בטכניקות ידניות שונות (מניפולציות / מוביליזציות /עיסויים), באמצעים של תרמותרפיה וקרותרפיה (כרית חימום, פארפין , קרח, מכשירי אולטרסאונד), בטכנולוגיות שונות של אלקטרותרפיה (גלים קצרים, גירויים חשמליים), טכניקות של דיקור יבש והנחיה לתרגול סיבולת וכוח של קבוצות שרירים ומערכת הלב והריאות.

אבחון הבעיה כולל הסתכלות מעמיקה על מנת להגיע לשורש הבעיה וזאת כדי לפתור את מקור הבעיה ולא לטפל רק בסימפטום הכאב. יש צורך להבין את תבנית התנועה התקינה של הגוף ולתקן תבניות תנועה לא תקינות.

הפיזיותרפיסט הוא המכונאי של הגוף. הפיזיותרפיסט הינו בוגר אוניברסיטה בעל תואר ראשון ולעיתים גם תואר שני אשר הוכשר להבין את הגוף לעומק  ממערכת השלד והשרירים ועד מערכות פנימיות ומערכות עצביות. במהלך השנים הפיזיותרפיסטים ממשיכים ללמוד ולהתעדכן בקורסים הנלמדים בארץ ובעולם על מנת לשמור על רמה גבוהה בהבנת הגוף לטובת המטופלים.

תפקיד הפיזיותרפיסט הוא להביא את המטופל לתפקוד מיטבי.

במקרים רבים, אין צורך בהפניה של רופא. כאשר יש לפיזיותרפיסט ספק באשר לאבחון או לתפקוד המטופל, הוא יפנה לרופא להמשך בירור. במדינות שונות, יש לפיזיותרפיסטים הסמכות החוקית לרשום תרופות ולתת זריקות.

הטיפול הפיזיוטרפי מתבצע תוך שימוש בטכניקות שונות מנואליות הבאות:

  • טיפול המבוסס על תנועות עזר בשילוב תנועות פיזיולוגיות של המפרקים בגוף שיטת  MAITLAND
  • הנעה של מפרקי הגוף שיטת MULLIGAN
  • דיקור מערבי (דיקור יבש
  • 9 בנקודות טריגר בשרירים בכדי לנטרל כאב
  • מניפולציות בעמוד שדרה לתיקון ואיזון הגוף
  • חבישות שונות כגון KINESIOTHERAPY
  • שימוש בגירויים חשמליים
  • תרגילים לייצוב מרכז הגוף (הליבה) וחינוך השרירים לפעול בצורה תקינה ויעילה.

אם אתם ספורטאים פעילים חובבים או מקצועיים, אם נפלתם או נחבלתם במהלך חיי היום-יום וגם אם אתם מנהלים אורח חיים הכולל ישיבה מרובה מול מחשב אשר גורם להפרעות בתנועה או כאבים, אם אתם לאחר תאונה או לאחר ניתוח – פיזיותרפיה

גלילה למעלה
אורתו ספורט תנועה
בואו נדבר על זה...

מעוניינים בפרטים?

צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם.